Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Przedwczesne starzenie się

Aktualności

Eliksiry młodości

2017-09-23 13:55:18
Eliksiry młodości - anti-aging_2048x.progressive.jpg

Czy można zachować piękną skórę, zdrowe ciało i sprawny umysł wbrew upływowi lat? 

Jędrna, gładka i promienna skóra to synonim młodości. Upływający czas nie jest dla niej łaskawy. Gdy jednak wiemy, jakie substancje jej służą, możemy sprawić, że pozostanie pełna blasku i witalności bez względu na mijające lata. 

Marzenia o wiecznej młodości towarzyszą ludziom już od czasów królowej Kleopatry, która dla jej zachowania codziennie kąpała się w oślim mleku. Teraz jednak - dzięki postępowi nauki - jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek zrealizowania tej fantazji. Możemy znacząco opóźnić procesy starzenia i wydłużyć życie. Wystarczy tylko wiedzieć, po co sięgnąć. 

 

AMINOKWASY w diecie

2017-08-31 17:30:09
AMINOKWASY w diecie - aminokwasy_i_dlugowiecznosc.jpg

To, co i ile jemy, ma wpływ na stan naszego zdrowia i na długość życia. Dowiodły tego badania naukowe.

Naukowcy z Institute of Healthy Ageing przy University College London przebadali związek restrykcyjnej diety z długością życia. Doszli do zaskakujących wniosków: długowieczność nie tyle może wynikać z ograniczenia liczby spożywanych kalorii, ile z odpowiedniej ilości zjadanego białka. Wyniki ich badań publikuje najnowsze Nature.

Nad procesem starzenia się można zapanować

2017-08-31 16:08:48
Nad procesem starzenia się można zapanować - nad_procesem_starzenia_sie_mozna_zapanowac.png

Jim ma 62 lata, ale wygląda na dużo młodszego. Czy to zasługa genów, czy może jego stylu życia? Takie pytanie zadała ekspertom od procesów starzenia jego żona, dziennikarka "Washington Post".

Ten mężczyzna na zdjęciu to mój mąż, Jim. Zawsze wyglądał znakomicie jak na swój wiek, ale teraz prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Ma 62 lata. Od dawna uważam, że mój mąż musi mieć wyjątkowo dobre geny. Tyle że teraz, kiedy już przekroczył sześćdziesiątkę, ludzie nie tylko są zaskoczeni, kiedy dowiadują się, ile ma lat, ale też chcą wiedzieć, jak on to robi, że tak świetnie się trzyma. Dlatego zaczęłam podejrzewać, że być może prawdziwy powód leży nie w cechach dziedzicznych, ale w stylu życia.

 

Warto spróbować!!!

2017-08-24 23:08:14
Warto spróbować!!! - serce-jak-dzwon.jpg

Nie wiedziałam jednak, co ze sobą zrobić i gdzie szukać pomocy. Wtedy Ela - moja koleżanka z pracy - zaprosiła mnie na wykład na temat diety zgodnej z grupą krwi, organizowany przez CaliVita®International. Powiedziała: przyjdę, nic przecież nie tracisz. Po konsultacji postanowiłam wypróbować teorię dr Petera D'Adamo w praktyce. Zaczęłam też przyjmować następujące suplementy: Coezyme Q10 3 x 1 kapsułkę, Triple Potency Lecithin 2 x 1 kapsułkę, Senior Formula 1 tabletkę rano, Strong Bones 1 kapsułkę na noc oraz AC-Zymes, początkowo 3 x 1 kapsułkę między posiłkami, by po tygodniu zmniejszyć dawkę do 1 kapsułki dziennie.

Jest pomoc dla seniorów!

2017-08-24 18:46:32
Jest pomoc dla seniorów! - resver_ulotka2.jpg

Mając 64 lata zostałem dziadkiem. Wydaje mi się, że to dość późno. Kiedy patrzę na to maleństwo, zawsze sobie stawiam pytanie, czy będe mógł jeszcze zagrać z nim w piłkę, popłtwać, czy pojeździć na rowerze?
Czy będe miał wystarczająco energii, czy jednak czeka mnie spowolnione zycie starszej osoby i będzie tylko razem czytać bajki, albo co najwyżej, grać w szachy. Cchciałbym mieć szanse na aktywny udział w jego wychowaniu, co wiąze sie z pewnymi zmianami mojego stylu zycia. Przede wszystkim, muszę zmienić swój sposób odzywiania - jeść mniej tłustych dań, z duża ilością cholesterolu, powinienem regularnie uprawiać sport... Ale co dodatkowo może pomóc mi odzyskać siłę i energię?
Tak chciałbym być młodszym o te parę lat...